HAYATIN ELLERİNDEN TUT

Bize kendinizi tanıtır mısınız?

25 Nisan 1978’de Uşak’ta doğdum. Atatürk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olup devlet memuru olarak sağlık sektöründe mesleğimi icra ettim. Hayata olumlu bakan, insanları, çiçekleri, hayvanları seven bir insanım. Çocukluğum ve gençliğim otuz dokuz yıl edebiyat öğretmenliği yapmış olan babamın bize okuduğu şiirler, hikâyelerle geçti. Evliyim. İki çocuk annesiyim.

Kitap yazma maceranız nasıl başladı?

Aslında benim edebiyat maceram yedi, sekiz yaşlarımda yazdığım şiirlerle başladı. Ortaokul son sınıfta katıldığım şiir yarışmasındaki birincilikle ve üniversite yıllarında yarışmada deneme türünde aldığım birincilikle devam etti. Bundan sonraki yıllarda şiir, deneme, çocuk masalları ve hikâyeler yazdım. Çocukluktan beri kendimi huzurlu hissettiğim yerlerden biri de şüphesiz kütüphaneler oldu. Kitaplar en iyi arkadaşımdı. Her sanatta olduğu gibi edebiyatta da insan bir şeyler ortaya koyuyorsa, artık insanlarla da paylaşmak istiyor. İnsan dünyada bir eser bırakmak istiyor. Ben de insanlara faydalı olması, onlara umut aşılaması, hayattaki öncelikleri hususunda rehber olması ümidiyle kitabımdaki yazıları kaleme aldım.

Kitabınızın yayınlanma aşamasındaki deneyimlerinizden söz edebilir misiniz?

Kitabımın yayınlanma aşaması gayet keyifli ve heyecan vericiydi. Kitabımı elime almış kadar mutlu olduğum bir süreçti. Her aşamasında destek gördüm. Editörüm titizlikle ve sabırla çalıştı. Gerek dizgi gerekse kitap kapak tasarımı konusunda da yoğun emek verildi. Mail ile geri dönüşlerle sürekli benim de fikrim alınarak ortak bir çalışmaya imza atıldı. Editör ve editör ekibine teşekkür ediyorum. Benim için önemli olan kitabım yayınlandıktan sonraki aşamalarda da yayınevinin yanımda olması. Luna Yayınevi bünyesinde çalışanlar gayet nezaketliydi. Yayınevine güvenerek yola çıktım.

Kitabınızın en etkileyici yönü nedir?

Tabii ki buna okuyucular karar verir. Ama bana göre kitabım okuyuculara, hayatımızda neyin öncelikli olduğunu, ne olursa olsun yaşama küsmemeyi, sevginin, emek vermenin gücünü anlatıyor. Yaşamaktan vazgeçmeme, umuda sımsıkı sarılma ve kendini geliştirme ile ilgili karşılıklı sohbet tadında yazılar olduğunu düşünüyorum. Dilerim kitabımdaki yazılar okuyucuların hayatına güzel ve anlamlı dokunuşlar bırakır.

 

 

Bahriye Hilal Altınova - Yazarın kitapları

Kapat