BENİ BİR KENDİNDEN KORUYAMADIN

Bize kendinizi tanıtır mısınız?

25 Kasım 1983 Bursa Orhangazi doğumluyum ilk ve orta öğrenimimi Orhangazi’de tamamladım devamında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler bölümünü bitirdim. Lise yıllarımdan beri devam ettiğim konservatuar eğitimimi Türk sanat müziği üzerine tamamladım. Meslek hayatıma 2010-2019 yılları arasında bankacılık yaparak devam ettim. Şimdilerde ise ailemle Bursa’da yaşamakta, ilişki ve evlilik danışmanlığı yapmaktayım.

Kitap yazma maceranız nasıl başladı?

Lise yıllarımdan bu yana bu konuda çok hevesim vardı. Edebiyat ve kompozisyon konularına hep ilgili ve başarılıydım. Bir kitap yazmaya o yıllarda karar verdim. Okumak bana her zaman çok iyi hissettirmiştir. Kitabımı yazmaya 2016 yılında başladım. Kitabını zor, karmaşık ve sancılı ama çok da duygu yüklü bir ilişki üzerine kurgulayarak yazdım. Herkesin bir parça kendinden bir şey bulacağına inanıyorum.

Kitabınızın yayınlanma aşamasındaki deneyimlerinizden söz edebilir misiniz?

Kitabın yayınlanması aşamasında en büyük şansım Luna Yayınları ile tanışmam oldu, editör kısmında Özge hanım’la birlikte çalışmam bana çok şey kattı. Kelimelerim daha anlamlı hale geldi. Duygularımın yoğunluğunu kelimelerin anlamlarına yükledik. Bu zamana kadar hep iyi insanlarla karşılaşmıştım, kitabımın yayınlanma aşamasında da bu kanıya vardım. Kitabımın yayınlanma aşamasında emeği geçen tüm Luna Yayınları çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Kitabınızın en etkileyici yönü nedir?

Kitabımın en etkili yönü trajik bir aşk hikâyesi olmasıdır. En gerçek yönü ise bana göre babamın hastalığıdır. Babam Kıbrıs gazisi ve son 3 yıldır hayatını yatağa bağımlı olarak (beyin felci) sürdürüyor. Bunu elimden geldiğince, kalemimin yazabildiğince anlatmaya çalıştım. Burada iyi bir evlat olmaya çalıştığımı, hayatla mücadelemi elimden geldiğince yazdım, okurlarıma tavsiyem empati yaparak, beni anlamaya çalışarak hayatıma dokunmalarıdır.

 

Bedia Öcal - Yazarın kitapları

Kapat