SAYILAR VE BAĞLANTILAR

Bize kendinizi tanıtır mısınız?

Ben Burak Muslu. Matematik öğretmeniyim. Ankara’da görev yapıyorum. Spor yapmayı, kitap okumayı ve müzikle uğraşmayı seviyorum. Film izlemek de benim için hayatın vazgeçilmezlerinden. Kısaca böyle.

Kitap yazma maceranız nasıl başladı?

Açıkçası kitap yazma fikrim yoktu. Fakat matematikle uğraşmayı seviyorum. Çalışmalarımın patenti ve fikir ürünleri telifi için; çok fazla maliyet, zaman ve uğraş gerekiyordu. Kitap yazmanın, bunların kalıcılığında önemli bir faktör olacağını düşündüm. İlk sizinle görüştüm ve Burak Bey’in konuşmaları ile sizinle çalışabileceğimi anladım. Gerisi kolaydı. Çünkü çalışmalarımın çoğu hazırdı ve süreci başlattık.

Kitabınızın yayınlanma aşamasındaki deneyimlerinizden söz edebilir misiniz?

Değişik bir duygu. Şöyle ki “Okuduğumuz yazarlar demek bu aşamadan bizler gibi geçmiş,” falan diyorsun. Dediğim gibi roman, anı gibi bir şey yazmadığım için içeriği üretmek benim için kolaydı. Sadece duygu olarak cevap verebiliyorum yani bu soruya.

Kitabınız için yaptığınız araştırmalarda sizi etkileyen noktalardan bahseder misiniz?

Benim kitabım matematiksel çalışmalar içerdiği için bir şeyler keşfedince zaten doğal olarak etkileniyorsun. Ya da yaptığın bir çalışmanın, örnek veriyorum 1972 yılında bir yerlerde çalışılmış olduğunu görüyorsun. Bu biraz hayal kırıklığı oluşturuyor ama senin gibi düşünen insanlar ile böyle de olsa tanışmak güzel diye kendini avutuyorsun. Fakat genel olarak zaten etkileyici bir süreç.

 

Burak Muslu - Yazarın kitapları

Kapat