PERDESİZ HAYATLAR

Bize kendinizi tanıtır mısınız?

1986 İstanbul, Kâğıthane doğumluyum ve İstanbul’ da yaşıyorum. Aslen Samsun, Yakakentliyim. Bilgisayar Programcılığı ve Bilgi Yönetimi okudum. Özel bir şirkette uzun yıllardır IT yani Enformasyon Teknolojileri Uzmanı olarak çalışıyorum.

Kitap yazma maceranız nasıl başladı?

Bilişimci olmama rağmen edebiyata ve kitaplara ilgim çocukluk yaşlarıma dayanmaktadır. Lise yıllarımda birçok şiir yazmış hatta amatör olarak kendi çabalarımla 1 adet kitap bile bastırmıştım. Zaman zaman hikâye denemelerim de olmuştur. Yıllar içerisinde yaptığım gözlemler ve içimdeki yazma merakımı, profesyonel şekilde değerli okuyucularımıza aktarmak istediğim için ilk kitabımı yazmaya karar verdim. Bir nevi çocukluk hayalimi gerçekleştirdim, diyebilirim.

Kitabınızın yayınlanma aşamasındaki deneyimlerinizden söz edebilir misiniz?

İlk deneyimim olmasına rağmen işin en kolay kısmı aslında kitabı yazmakmış diyebilirim. Yazma sürecinden sonraki aşamada yayınevi bulma konusundaki girişimlerim başarıyla sonuçlanmış olsa da yayınevinin kaliteli ve güvenilir olması önemliydi. Araştırmalarımın sonucunda Luna Yayınlarında karar kıldım. Süreç çok ama çok hızlı ve tam da istediğim gibi ilerledi. Sorunsuz ve kaliteli bir ekiple profesyonelce bir iş başardığımızı hissetmiş olmak gerçekten mutluluk verici. Huzurunuzda Luna Yayınlarına sonsuz teşekkürlerimi de iletmek isterim.

Kitabınızda en etkileyici bulduğunuz yer neresidir?

Aslında kitabımda etkilendiğim birkaç yer olmasına rağmen yazarken de beni çok etkileyen şu kısmı paylaşmak isterim:

Dünya benim kıyafetlerimden daha mı temizdi sanki. Neden insanlar birbirlerine bakarken kıyafetlerine bu kadar takılı kalırlar ki? Kıyafet insanın içini temsil edebilir miydi? Kıyafeti temiz olan insanın içi de kıyafeti gibi temiz miydi? Ne insanlar vardı gösteriş budalası, kendini o temiz ve şık kıyafetler içerisine gizlemiş. Kıyafeti temiz, içi pis…

 

 

Cemal Danacı - Yazarın kitapları

Kapat