ATEŞ KUŞU SERİSİ

1.KİTAP: ALTIN ANAHTAR

2.KİTAP: UMULMADIK İTTİFAK

3.KİTAP: DÜNYANIN SONU

4.KİTAP: BAŞLANGIÇ

Bize kendinizi tanıtır mısınız?

1986 doğumluyum. Çocuklarını hayat önceliği haline getirmiş bir anne babanın kızıyım. İki kız kardeşimin ablasıyım. Evliyim ve bir kızım var. 2011 yılından bu yana tıp doktoruyum ve hâlihazırda halk sağlığı uzmanı olarak görev yapıyorum. Yaptığım işi çok seviyorum. Kitap okumaktan ve dinlemekten, özellikle kurgu edebiyatından zevk alıyorum. Mutfakta sağlıklı tarifler deniyorum.

Kitap yazma maceranız nasıl başladı?

Lise yıllarımdan başlayarak yazı yazmak hep hayatımın içindeydi. Öncelikle etrafımdaki insanların günlük hayatlarında yaşadıklarını gözlemleyip onlardan esinlenerek öyküler yazmaya başladım. İlk kurgu romanımı yazıp bitirdiğimde yıl 2016’ydı. Devamı da geldi.

Bir kere başlayınca içinizdeki hikâyelerin susmadığını, kurgu karakterlerin siz onların hikâyelerini doğru şekilde anlatana kadar konuşup durduğunu fark ediyorsunuz. Yazmak benim için bir ihtiyaç diye düşünmüşümdür hep. Birkaç haftalığına bile yazı yazmaya ara versem, belirgin bir huzursuzluk hissediyorum.

Kitabınızın yayınlanma aşamasındaki deneyimlerinizden söz edebilir misiniz?

İçerisinde bulunduğumuz salgın durumu nedeniyle yayıneviyle olan bütün iletişim sürecini uzaktan gerçekleştirdik. Ben kitap dosyamı hazır edince yayınevine mail olarak ilettim. Arkasından dönüş yapıldı. Dosyam incelendi. Her adımdan haberdar edildim. İşlemlerin her aşamasında karşımda bir muhatap buldum, sorularıma ve taleplerime hızlıca yanıtlar aldım. Yayına hazırlanan kitapların içime sinmesi için nazik bir çaba olduğu, bana hissettirildi. Yayıneviyle beraber güzel bir yolculuğa çıktığımızı düşünüyorum.

Kitabınızın en etkileyici yönü nedir?

Yazdığım kitap serisi fantastik kurgu türünde, toplam dört kitaptan oluşuyor. Ben kitapları her açıp okuduğumda, sanki ilk defa okuyormuşum gibi yeni baştan heyecanlanıyorum. Kendimi, hikâyedeki maceraya, arkadaşlığa ve aşka kaptırmaktan alıkoyamıyorum. Dilerim ki okuyanlar da benimle aynı hisleri paylaşırlar.

 

 

Elif Nur Yıldırım - Yazarın kitapları

Kapat