HAKİKAT TEKTİR SERİSİ: 1. KİTAP SIR KAPISI

Bize kendinizi tanıtır mısınız?

1967 yılında Ordu’da doğdum. Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Yedi yıl bir kamu kurumunda çalıştıktan sonra formasyon eğitimi alarak öğretmenlik yapmaya başladım. 2016 yılında emekli oldum. Evli ve iki çocuk annesiyim.

Okumayı ve araştırmayı çok severim. Hayatımın en yoğun dönemlerinde bile okumayı ve araştırmayı bırakmadım. Belli bir konuyu netleştirene kadar süren merak ve ilgim; kadim öğretiler, antik uygarlıklar, kutsal kitaplar ve kuantum fiziği alanlarında farkındalık oluşturmama ve din, bilim, kadim öğretiler arasındaki bağlantıları görmeme yardımcı oldu. Bu farkındalık sonucunda ise mucizevi açılımlar yaşamaya başladım ve hayatım keyifli bir yolculuk halini aldı.

Kitap yazma maceranız nasıl başladı?

Emekli olduktan sonra ailem, arkadaşlarım ve çevremin ısrarı ile hayatıma yön veren öğretileri ve deneyimlerimi yazmaya başladım. Yazdıkça yazacak ne çok şeyin olduğunu fark ettim ve benim için yazmak zevkli bir serüven haline geldi. Yazdıklarımı takdir eden ve bu bilgileri kitaplaştırmam gerektiğini söyleyen kişiler etrafımda çoğalınca kitap yazma maceram başladı. İki yıl önce birisi bana kitap yazacağımı söylese ihtimal bile vermezdim ancak hayat mucizelerle dolu ve olması gereken oluyor.

Kitabınızın yayınlanma aşamasındaki deneyimlerinizden söz edebilir misiniz?

Açıkçası kitabı yazmaktan çok yayımlanma aşaması beni korkutuyor ve bu süreç gözümde büyüyordu. Hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığına inanırım ve bir rastlantı eseri Luna Yayınları karşıma çıkınca kitabımı oraya gönderdim. İki gün sonra Genel Koordinatör Mustafa Şimşek süreci ayrıntılı şekilde anlatan bir maille olumlu dönüş yaptı. Yayın Yönetmenimiz Burak M. Oldaç ile görüşmek üzere Luna Yayınlarına adımımı attığım anda, doğru yerde ve doğru insanlarla olduğumu anladım. Verilen tüm sözlerin tam zamanında yerine getirilmesi ve bu güzel insanlarla tanışmak, iyi niyet ve sevgiyle sarılıp sarmalandığımı hissettirdi. Sevgili editörüm Alev Aksakal’ın titiz ve disiplinli çalışması ve konuya olan hâkimiyeti ise kitabımı gönül rahatlığıyla teslim etmeme neden oldu. Süreç boyunca beni destekleyen, katkılarıyla süreci kolaylaştıran ve zenginleştiren bu güzel deneyim için Luna Yayınlarına sonsuz teşekkürler.

Kitabınızın en etkileyici yönü nedir?

Kitabım bilgiye ulaşmak için yanan, yandıkça alevlerin ışığı ile yolu aydınlanan, aydınlandıkça yaşamın anlamını kavrayan ve hayatına mucizeleri çeken bir hakikat yolcusunun hikâyesi, yani aslında benim hikâyem. Yaşamım boyunca aradığım ve deneyimlerim sonucu ulaştığım bilgiyi kitabımda anlaşılır bir şekilde aktardığımı ve arayanlara ışık olacağını düşünüyorum.

Sevgilerimle…

 

Filiz Okur Yılmaz - Yazarın kitapları

Kapat