Bize kendinizi tanıtır mısınız?

Ben İpek Akyıldız.1995 Almanya doğumluyum. Başkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans mezunu olarak hayatımın dört senesi sayılarla ve hesaplamalarla geçti ama hala her ikisiyle de aram çok kötü. Okumayı ve yazmayı, okudukça yazmayı, hayal etmeyi, hayal ettikçe yine yazmayı çok sevdim. Şiir ile başladığım yazı hayatıma öykülemeyi de kattım. Bu beni daha çok besler oldu ve yola öykülerle devam etmeye, kendimi iyi hissettiğim bu yerde, sayfaların ve kelimelerin arasında, hayalimdeki hayatları hayatıma katarak yazmaya devam etmekteyim.

Kitap yazma maceranız nasıl başladı?

Her zaman çantasında, kolunun altında, başucunda defteri kalemi bulunan birisiydim. Kitap yazmam bir sürpriz değildi kimse için. Yazı yazmaya ortaokul sıralarında okul çapında yapılan bir kompozisyon yarışmasında birinci gelmemle başladım. O gün, bugündür yazıyorum. Kitabım Gemsaz’ı da, bir gün ufacık bir detaydan çıkan uzaktan pırıltılar içinde bana göz kırpan bir fikir ile yazmaya başladım. Pırıltılar son bulduğunda kitabın son cümlesini yazmıştım;

‘Kim o ?’

Kitabınızın yayınlanma aşamasındaki deneyimlerinizden söz edebilir misiniz?

Kitabımı, Gemsaz’ı, yazdım ve çekmeceye kaldırdım. Günler geçtikçe bilgisayarımdaki kitabın dosyasına gidip gelip bakar, inceler oldum. Eklemeler, çıkarmalar yapmaya başladım. Kitabı yazdığımı bilen çevrem, ‘’Ne duruyorsun bir yayınevine göndersene…’’ demeye başladılar. Ekleme, çıkarmaları sonlanınca ben de kendime göre bir yerler aramaya başladım. Ve sonunda Luna Yayınevi’ni buldum, yollarımız keşişti. Bugün bu yolda beraber olmaktan çok memnunum. Teşekkürler Luna!

Kitabınızın en etkileyici yönü nedir?

Kitabın en etkileyici yönünü okurlara sormak isterdim ancak ben cevaplayacak olursam muhtemelen, kalabalık bir eve sahip, dost kavramına önem veren, neşe dolu küçük bir kızın, okurun gözü önünde günden güne büyüyüp, başarılı bir hayata geldiği dönemde yalnızlaşmaya başladığına şahit olması, diyebilirim.

İpek AKYILDIZ - Yazarın kitapları

1
Kapat