KIRMIZI KARAVAN

Bize kendinizi tanıtır mısınız?

Kim olduğumu veya yaşımın kaç olduğunu yazmayacağım buraya çünkü insanların beni bunlarla değil; kalemimden çıkan her bir cümleyle tanımasını istiyorum. Kendi kalbindeki, insanların kalplerindeki duyguları, açığa vurmaya korktuğumuz düşüncelerimizi sayfalara döken biriyim kısacası… Ne fazlası ne de azı.

Kitap yazma maceranız nasıl başladı?

Çocukluğumdan beri severdim kurgular yapmayı, mutluluk ve heyecan duygularıyla sürüklenirdim büyülü bir dünyada. O büyülü dünyada aklımla çizdiklerimi, sekiz sene öncesinde kaleme almaya başladım. Okudukça öğrendiğim, öğrendikçe kendime ve kalemime kazandırdığım çok şey oldu, hâlâ da oluyor. Yazmak, ister yedinci ister yetmişinci yaşını yaşayan bir insan olun, kalemi eline aldığınız saniye size o heyecan ve beraberindeki tüm güzel duyguları eksiltmeden yaşatabilecek büyülü bir dünya… Bahsetmiş olduğum o dünyayı keşfettiğim saniye başladı işte benim de kitap yazma maceram.

Kitabınızın yayınlanma aşamasındaki deneyimlerinizden söz edebilir misiniz?

Benim için büyük bir heyecana kapıldığım türden bir süreçti, en son ne zaman yaşamıştım bu heyecanı? Çocuktum sanırım, çocuksu bir heyecandı çünkü. Çok, çok güzeldi… Bu süreci benim için bu kadar güzel bir hâle getiren Luna Yayınları’na ve tabii ki, kitabımın editörüne ne kadar teşekkür etsem, yeterli gelmez diye düşünüyorum… Kırmızı Karavan ilk kitabım, ilk heyecanım ve bunu böylesine ilgili olan Luna’yla paylaştığım, birlikte çalıştığım için büyük bir mutluluk yaşıyorum.

Kitabınızın en etkileyici yönü nedir?

Kırmızı Karavan, kapağını açıp da cümlelerinde ve o cümlelerin oluşturmuş olduğu sayfalarında göz gezdiren her insanın kendinden birer parça bulabileceği türden bir kitap benim gözümde. Yazmış olduğum ilk kitabım, ele aldığım tüm güzel duygularla insanların kalplerine ulaşacak olmasını dilediğim, büyülü dünyamdan bir parça… “Kitabımın en etkileyici yönü şudur,” diyemem şu an için. Sebebiyse Kırmızı Karavan’ın en etkileyici yönünün, dilediğim gibi insanların kalplerine dokunduğunda oluşmaya başlayacak olması.

 

Melis Doğmuş - Yazarın kitapları

Kapat