SANA YAZMADIM

Bize kendinizi tanıtır mısınız?

Selanik göçmeni bir ailenin Antalyalı torunuyum. Yirmi yıldır finans sektöründe çalışıyorum. İşimden kalan zamanı çocuklarım ve sevdiklerimle geçirmeyi seviyorum. Elbette zaman zaman yalnız kalıp kendimi dinlemek ve gönlümden geçip aklıma düşen sözcüklerle şiir yazma tutkusunu sürdürüyorum.

Kitap yazma maceranız nasıl başladı?

Küçük yaşlardan beri şiirler, kısa öyküler yazıyorum. Günlük tuttuğum için yazma alışkanlığım zamanla gelişmeye başladı. Yazan birçok kişide olduğu gibi ben de gözlemlerimi, etkilendiğim şeyleri, gönlümdekileri yazıya döküyordum ve bir gün bir kitap çıkarırım diyerek hayal kurdum. Geriye dönüp baktığımda yazdıklarımın bir hatta iki kitabı dolduracak kadar çoğaldığını fark ettim ve neden olmasın diyerek kitaplaştırmaya giriştim.

Kitabınızın yayınlanma aşamasındaki deneyimlerinizden söz edebilir misiniz?

Kitap yayınlamak benim için çok değişik ve alışık olmadığım bir süreç oldu. Kitaplaştırmaya giriştim dedim ya aslında tam olarak girişmek gerektiğini anladım. Bugüne kadar biz sadece internetten ya da kitapçıdan beğendiğimiz, ilgimizi çeken, önerilen bir kitabı satın alıyoruz. Ama o kitap raflara, internet sayfasında satışa sunulana kadar geçen aşamalar gerçekten meşakkatliymiş. Ben kısmen şanslıydım, yayınevlerine ulaşabilmem ve kitabın basılması için yol gösteren, destekleyen, her anlamda fikir veren dostlarım vardı. Herkes benim kadar şanslı olabilir mi bilmiyorum; bu arkadaşlarım sayesinde hiç de alışık olmadığım süreci daha kolay atlattığımı ve iyi bir yayınevi ile anlaştığımı düşünüyorum. En son kitap kapağı seçimini de heyecanla tamamladık ve şu anda kitabın basılıp dağıtılmasını bekliyorum. Sanırım kitabımı elime alacağım ilk anda tüm o heyecanlı bekleyişler büyük bir mutluluğa dönüşecek.

Kitabınızın en etkileyici yönü nedir?

Yazdıklarım şiirin ötesinde bir sesleniş, duyarlı kalplere uzaktan bir dokunuş aslında. Kelimelerin iyileştirici gücünün yanında birleştirici gücüne de inanıyorum. Bu nedenle benim gibi düşünen, hayatı içinde biriktiren herkesin, satır aralarında kendinden bir şeyler bulabileceğine eminim.

 

Nefise Serap Gürül - Yazarın kitapları

Kapat