ORTAK PAYDA

Bize kendinizi tanıtır mısınız?

01.05.1990 Giresun doğumlu, aslen Kahramanmaraş Elbistanlıyım. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilişim Teknolojileri, ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. İlkokul lise ve üniversite yıllarında sahne sanatlarıyla ilgilenip çeşitli okullarda sergilenen oyunlarda yer aldım. Daha sonraları koçluk eğitimi de aldım. Kişisel gelişim alanında birçok sertifika ve eğitimler almaya devam eden bir yaşantı sürmekteyim.

Kitap yazma maceranız nasıl başladı?

Aslında bunun bir başlayış süresi olmadı. Çocukluğumdan beri günlük yazan, canı sıkıldığında bunun üstesinden yazarak gelen bir karakterdim. Dünyaya ölümsüz bir şey bırakmak istiyorum, dediğim gün kitap yazmaya karar verdim ve bu ölümsüzlükleri çoğaltacağımı biliyorum.

Kitabınızın yayınlanma aşamasındaki deneyimlerinizden söz edebilir misiniz?

Tavsiye üzerine tanıştığım yayınevinin ve çalışanlarının gerek performansı, gerek ilgisi çok sevdiğim bir aşama oldu. Tezcanlı, çiçeği burnunda, taze bir yazar olduğumun farkında olmaları bizi güzel bir oluşuma itti. Zorlanmadığım bir aşama oldu.

Kitabınızda en etkileyici bulduğunuz yer neresidir?

Ölüme koşan bir adamın teslim olduğunda aklında kalan aile fotoğrafını anlattığım yer… Benim boğazımı düğümleyen yerdir.

 

Özden Has - Yazarın kitapları

Kapat