HÜLASA

Bize kendinizi tanıtır mısınız?

1992 yılında Elazığ’da doğdum. İstanbul’da büyüdüm. Atatürk Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldum. Vergi denetçisiyim. Özel sektörde çalışıyorum. Araştırma yapmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi çok seviyorum.

Kitap yazma maceranız nasıl başladı?

Kitap okumayı ve satın almayı çok seven bir insanım. Çok sıkıldığımda gidip kitapçıları gezmeye bayılırım. İstisnasız saatlerce kitapçıda kalabiliyorum. İlk olarak kendime bir blog kurmayı ve orada yazmayı istedim. Daha sonra çok fazla şey düşündüğümü bunları yazıya dökmem gerektiğini fark ettim. Yazmak benim için bir tür terapi olmuştu ve böyle bir yeteneğimi fark ettim. Daha sonra hobi amaçlı bir gazeteye bağlı bir eğlence mecrasında makaleler yazıp köşe yazarlığına başladım. Yazdıklarımı bir bütün haline getirince “HÜLASA” ortaya çıktı. Yazabilmek inanılmaz huzur verici bir eylem.

Kitabınızın yayınlanma aşamasındaki deneyimlerinizden söz edebilir misiniz?

Kitabın yayınlanma süreci çok heyecan vericiydi. Kitap yazmak, editörlere ve yayınevlerine sunmak, basım aşamasına getirmek oldukça eğlenceli ve hazzı yüksek olan bir süreç. Herkesin bunu yaşamasını isterim. Çevremin olumlu tepkiler vermesi ve desteği de benim için önemliydi. Sabrederek bu yolda güzel sonuçlar elde edeceğine inanmak en önemli aşama bence.

Kitabınızda ilk önce size ve sonra okuyuculara rehber olacağını düşündüğünüz bakış açılarından bahsedebilir misiniz?

Her insan bir şekilde kendiyle iletişim halindedir. Aynada gördüğü yalnızca bedendir. Konuştuğu ise ruhu, içsel benlik merkezidir. “HÜLASA” kendi içinde yolculuğa çıkmış herkese bir yol gösterici ve rehberdir. Kitap yaşanan tecrübeler doğrultusunda yazıldığı için herkes kendinden bir şey bulacaktır. Hülasa, okuyucuyu hayatın karmaşasından, yoruculuğundan uzaklaştıracak ve kendini sorgulamaya yöneltecektir.

 

Simay Koç - Yazarın kitapları

Kapat