SSS

Luna Yayınları’nın diğerlerinden farkı nedir?

  • Biz amatör ruhlu profesyonelleriz: Sıradanlaşmayan her şey özeldir bizim için. Yeni nesil bir yayınevi olmamız ve heyecanımız en büyük farkımızdır.
  • Geleneksel yayıncılık yapan yayınevleri tarafından fark edilmek, çok okunan bir kitaba sahip olmak veya geleceğe bir eser bırakmak isteyebilirsiniz. Luna Yayınları, deneyimi, uzmanlığı ve yazarı esas alan anlayışıyla yayıncılık yapmaktadır.
  • Onaysız adım atmıyoruz: Kapak tasarımı, dizgi ve editoryal düzeltmelerin hepsi onayınızdan geçiyor.
  • Eserinizi Koruyoruz: Kitabınızın tüm hakları yayınevimiz tarafından korunmaktadır.
  • Kolay Ulaşılabilirlik: Aklınıza takılan herhangi bir soruyu sormak için ekibimize, çalışma saatleri içerisinde ulaşabilmeniz çok kolay.
  • Dağıtım Ağımızın Gücü: Birçok “Destekli Kişisel Yayıncılık” yapan yayınevinin aksine kitaplarımızın kitabevi raflarında yer alması için özel bir çaba sarfediyoruz.
  • Seçiciyiz: Elimize ulaşan her eseri basmıyoruz. Basacağımız eserin belirli bir seviyede olmasına ve yayınevimizi iyi bir şekilde temsil edebilmesine önem veriyoruz. 3 kişiden oluşan “yayın kurulu”muz tarafından onay verilen eserler basılabilmektedir.

  

Luna'nın yaptığı işi nasıl tanımlarsınız?

Geleneksel yayıncılar satış potansiyeli olan kitapları ve yazarları bünyelerine katarlar. Luna Yayınları ise geleneksel yayıncılar tarafından henüz keşfedilememiş yazarları ve eserlerini edebiyat dünyasına kazandırmayı hedeflemektedir. Çoğunlukla “Destekli Kişisel Yayıncılık” sistemiyle çalışan yayınevleri eserin tüm haklarını yazara bırakmaktadır. Böylece eserin basımından sonra yazar ve eserle aralarına belirli mesafe koyarak sadece eserin dağıtımını yapmakta ve eserin satış trendlerinin yüksek ya da düşük olmasını çok önemsememektedirler. Luna Yayınları ise basılan son kitap tükenene kadar yazar ve eseriyle bağlarını koparmaz. Çünkü Luna Yayınları bastığı her esere belirli bir oranda ortaktır. Bu durum da eseri sürekli olarak göz önünde tutma sorumluluğunu bizlere yüklemektedir.


Yayınlanma sürecinde beklentilerim ne olmalıdır?

Kitap yayını size ürkütücü gelebilir. Biz bu macerayı kolaylaştırmak için yanınızdayız. Yaptığımız işten öğrendiğimiz en önemli nokta, sizin başarınızın bizim başarımız olduğudur. Herhangi bir başarısızlık durumunda yayınevimiz de en az yazar ve eseri kadar mağdur olma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Bu yüzden her kitabı kendi şahsi kitabımız gibi hazırlayıp, satış ve tanıtım sürecinde de aynı istikrarı sağlıyoruz.  Size sadece kitabınızı bize emanet etmek kalıyor.

Hedeflerimi belirlerken kendime hangi soruları sormalıyım?

Kitabımın basımı sonrası vizyonum ne olacak? - Reklam başarısı mı? - Kişisel tatmin mi? Profesyonel tanınırlık mı? - Basım aşamasında özel isteklerim olacak mı? - Kitabımın tanıtımı için neler yapmalıyım? - Hedef kitlem nedir? - Kitabım kaç adet satar?

İlk kitabımı yazar destekli yayın yapan bir yayınevinden çıkartmak yazarlık kariyerimi ve yayın hayatımı kötü etkiler mi?

Hayır. Geleneksel yayıncılık yapan yayınevleri, kitabın içeriğinden bağımsız olarak, ilk kitabını çıkaracak olan yazarlara oldukça mesafeli durmaktadır. Bu tutumun en önemli sebebi yayınevinin ekonomik kaygılarıdır. Bu yüzden genellikle dosyanızı yayınevlerine yolladıktan 3-5 ay sonunda eserinizi reddeden bir mail alır ya da bu maili bile alamazsınız. Diğer taraftan; siz de başarılı olmaya aday bir eser ortaya çıkarttığınızı düşünüyorsunuz ya da “ölümün elinden bir şeyleri kurtarmayı” hesaplıyorsunuz. İşte bu noktada “Destekli Kişisel Yayıncılık” yapan yayınevimizle çalışmanızın önemi ortaya çıkıyor. Güçlü bir dağıtım ve tanıtım çalışmasıyla eserinizin geleneksel yayıncıların kitaplarıyla aynı raflarda bulunması sizi her geçen gün geleneksel yayıncılık yapan yayınevlerine yakınlaştıracak ve eserinizin 2. baskısında “o” yayınevlerinden biriyle birlikte çalışmanızı sağlayacaktır. Üstelik kitabınızın yayımlandıktan sonra, daha çok yere ulaşmasını sağlayarak değerini ölçme şansınız çok yüksek. Türkiye’den ve dünyadan birçok ünlü yazar ilk kitaplarını kendi imkânlarıyla basıp, okuyucuya ulaştırmışlardır. Unutmayalım ki, yazmak eylemindeki en temel motivasyon paylaşmaktır.

Luna Yayınları nerede?

Ankara kökenli bir yayıneviyiz. Kültür Mahallesi İçel Sokak 13/4 Kızılay / Çankaya'dayız.

Sizi ziyaret edebilir miyiz?

Elbette. Bizi hafta içi 09.00-18.00, Cumartesi 10.00-14.00 saatlerinde ziyaret edebilirsiniz.

Başka bir şehirde yaşıyorum. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Hiç sorun değil. İnternet üzerinden sizinle sürekli olarak iletişim halinde olup size ve kitabınıza zaman ayıracağız.

Kapat