CENNET SÜRGÜNÜ

Bize kendinizi tanıtır mısınız?

23 Nisan 1990 Ankara doğumluyum. Liseye kadar olan eğitim dönemim Ankara’da, liseden sonra da Kırıkkale’de devam etti. Hem üniversiteyi hem polis okulunu Kırıkkale’de okudum. Halen polis memuru olarak Van’da görev yapıyorum. Vakit buldukça amatör olarak fotoğrafla da ilgileniyorum. Fotoğraf çekmek ve yazmak beni bu dünyadan soyutlayan en büyük hobilerim.

Kitap yazma maceranız nasıl başladı?

Yazmaya lisede başladım. Kendimce küçük küçük hikâyeler yazardım. Üniversite döneminde artık kelimeler rahat bırakmaz oldu. Sürekli içimde yazma isteği vardı. Yazdıkça ruhumun hafiflediğini hissettim ve o günden sonra bulduğum her fırsatta yanımda sürekli taşıdığım defterlerime bir şeyler yazmaya başladım.

Kitabınızın yayınlanma aşamasındaki deneyimlerinizden söz edebilir misiniz?

Luna Yayınlarıyla tanışmak belki de en büyük şansımdı. Sürecin en başından beri tüm içtenlikleriyle yanımda olmaları, sorduğum her soruya bıkmadan usanmadan anında cevap vermeleri beni çok mutlu etmişti. Süreci hiç bu kadar keyifli geçireceğimi düşünmemiştim. Editörüm Kübra Hanım’ın muhteşem çizimleri ve titiz çalışmasıyla kitabım tam istediğim gibi bir hale geldi. Emeği geçen tüm yayınevi çalışanlarına huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Kitabınızın en etkileyici yönü nedir?

Bana göre kitabımdaki hikâyelerin çoğu toplumun gizli kalmış yaralarını okuyucuya sunması açısından etkileyici. Farkındalık oluşturmak açısından önemli diye düşünüyorum. Bu gizli kalmış yaralar bilinçlendikçe sarılır, bunun içinde farklı bir pencereden bakmak gerekir. Cennet Sürgünü okuyucuya bu pencereyi aralıyor.  Ne mutlu o pencereden bakabilene…

 

 

Erdi Gök - Yazarın kitapları

Kapat